Światowy Dzień Ośmiornicy – 8 października

W nowym roku szkolnym Samorząd Uczniowski również organizuje comiesięczną akcję “Kolorowy Dzień”. W miesiącu październiku jest to “Dzień ośmiornicy” – każdy kto miał strój z elementem ośmiornicy lub maskotkę ośmiornicy był zwolniony z odpowiedzi ustnych lub niezapowiedzianych kartkówek. Dzień Ośmiornicy obchodzony jest co roku 8 października i został wybrany na dzień kolorów, ponieważ ośmiorniczka jest maskotką naszej biblioteki szkolnej. 

Kreatywność uczniów była niesamowita – nawet osoby, które zapomniały o tym dni starały się nadrobić rysunkami własnoręcznie wykonanymi. Jedna z pierwszych klas postanowiła tego dnia stworzyć ośmiornice z papieru. Na wyróżnienie zasługuje również kok-ośmiornica zrobiony na włosach… Może to nowy hit fryzurowy?

W Światowy Dzień Ośmiornicy organizacje związane z ochroną środowiska biją na alarm, ponieważ zwierzęta te są coraz bardziej zagrożone, albowiem z roku na rok zwiększa się ilość poławianych ośmiornic. Oprócz tego działania ludzi negatywnie wpływają na rafy koralowe, które są siedliskiem ośmiornic.