Dzień Głośnego Czytania

Dzień Głośnego Czytania to jedno z tych wydarzeń w kalendarzu świąt nietypowych, które są zarówno przyjemne jak i pożyteczne. Celem święta jest propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych. W związku z tym świetlica szkolna również włączyła się w tą akcję i zorganizowała w bibliotece szkolnej zajęcia czytelnicze dla dzieci. W rolę czytających wcielili się pani bibliotekarka, wychowawcy świetlicy, uczniowie starszych klas oraz wychowankowie świetlicy. Podczas zajęć świetlicowych dzieci opowiadały o swoich ulubionych książkach, rozmawialiśmy też o korzyściach płynących z czytania książek.  Oprócz czytania w bibliotece odbyła się prezentacja literatury dziecięcej, a świetliczaki mogły wypożyczyć wybrane przez siebie książki.

W świetlicy urządziliśmy również świetlicową biblioteczkę, gdzie dzieci będą mogły rozwijać swoje czytelnicze zainteresowania. Głośne czytanie, co jest motywem przewodnim święta, jest z kolei dobrą okazją do budowania więzi i wspólnego spędzania czasu z najbliższymi. Święto to więc warto obchodzić każdego dnia. Zachęcamy więc wszystkich rodziców, aby codziennie przeznaczyli choćby chwilkę na głośne, wspólne czytanie książek.