,,Świetliczaki’’ witają jesień

Jesień to piękna pora roku obdarowująca nas skarbami przyrody, które możemy wykorzystać do nauki i zabawy. Świetliczaki chciały uczcić nadejście tej kolorowej pory roku, a że pogoda w tym tygodniu nie zachęcała do spacerów, więc dzieci postanowiły powitać nową porę roku w świetlicy. Celem zabaw związanych z tematyką było utrwalenie wiadomości dotyczących zmian, które zachodzą w przyrodzie jesienią, integrowanie się dzieci, a przede wszystkim wspaniała  zabawa. Wychowawcy przygotowali dla dzieci wiele ciekawych zabaw związanych z ta porą roku. Dzieci wysłuchały jesiennej bajki nawiązującej do zajęć, rozwiązywały zagadki związane z jesienią i bawiły się przy  jesiennych piosenkach. Były też zabawy muzyczne z jesiennymi listkami, a także różne gry i zabawy sportowe, slalom z dynią, zbieranie kasztanów na czas, poszukiwanie ukrytych liści, kasztanowy  wyścig z przeszkodami, itp. Wszystkie zabawy cieszyły się dużym zainteresowaniem dzieci i sprawiły im wiele radości. Dzieci stworzyły też  przepiękne portrety Pani Jesieni ubranej w suknię z kolorowych liści, a także wykonały jesienny obrazek z puzzli. Za oknami jeszcze całkiem zielono, a świetlica wypełnia się już pięknymi, kolorowymi jesiennymi pracami dzieci.

Na koniec tego wesołego dnia świetliczaki poprosiły Panią Jesień o wiele słonecznych i ciepłych jesiennych dni. Teraz nie pozostaje nam nic innego, jak każdego kolejnego dnia obserwować, jakie zmiany przyniesie nam ta nowa pora roku.

Mamy też  nadzieję, że z pewnością uda nam się jeszcze wybrać na jesienny spacer w poszukiwaniu oznak tej pięknej pory roku.