Dzień Kropki w świetlicy szkolnej.

15 września obchodzimy Dzień Kropki. W świetlicy szkolnej ten dzień był dniem kreatywności,  pomysłowości i wspaniałej zabawy. Na zajęciach dzieci poznały historię powstania Międzynarodowego Święta Kropki. Dzieci w skupieniu, z zaciekawieniem wysłuchały opowiadania, jak kropka zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashti. Jej historia bardzo spodobała się dzieciom, chętnie się wypowiadały, a także dzieliły swoimi przemyśleniami i uwagami. Wspólnie doszliśmy do wniosku, ze każdy z nas, dorosły czy dziecko ma jakieś zdolności, które są gdzieś w nas głęboko ukryte i tylko czekają, by ktoś pomógł nam je odkryć.

Tak jak bohaterka książki szukaliśmy swoich umiejętności i talentów, które zapisaliśmy na kolorowych kropkach i umieściliśmy na świetlicowym ,,drzewie talentów’’. Będzie nam ono przypominać o naszych mocnych stronach i umacniać poczucie własnej wartości.

Powstały też kropkowe obrazy.  Dzieci wykonały wiele pomysłowych i oryginalnych prac plastycznych, które można podziwiać w świetlicowej galerii. Było też wiele zabaw, gier i

zagadek z kropką. Dzień dostarczył dzieciom wiele wrażeń i emocji.