Zakończenie Wystawy w Japonii

W roku szkolnym 2020/2021 nasza szkoła rozpoczęła współpracę z Uniwersytetem Shiga w Japonii. Rozpoczęło się niewinnie – pani Anna Kmiecik z biblioteki została konsultantem w sprawie tłumaczenia książeczki „Co to jest pokój” i została wciągnięta w zaprezentowanie jej uczniom naszej szkoły. Po prezentacji  w klasach 1c i 1d wpadliśmy na pomysł, żeby zrobić prace na temat pokoju na świecie, żeby po prostu było miło osobom, które pracowały nad całym projektem. Prace dzieci tak się spodobały, że profesor Satoshi Chikakane  koordynujący całą akcję poprosił, abyśmy mu te prace do Japonii wysłali. A tam… Nasze prace objechały 2 kampusy uniwersytetu, szkołę podstawową, Muzeum Portu Humanitaryzmu w Tsurudze, aż w końcu dotarły do ostatniego miejsca, w którym zostały wystawione – Maruzen, największej księgarni w starej stolicy Japonii, Kioto. Z małego prywatnego projektu do wystawy w Japonii prac naszych uczniów. Ale to nie koniec naszych przygód ze współpracą z Japonią. Już we wrześniu startujemy z projektem „Konnichiwa Nowy Sączu”.