„Chemia wokół nas”

Kiedy wakacje już za niecałe dwa tygodnie i cały materiał już omówiliśmy czas na utrwalenie naszej wiedzy i wykorzystanie jej w życiu codziennym. “Chemia wokół nas” to tytuł projektu, który na lekcjach chemii realizowali uczniowie z klas 7 i 8. Uczniowie z najstarszych klas w naszej szkole przygotowali w formie plakatów jak można wykorzystać wiedzę, jaką zdobyli w szkole. W swoich pracach odpowiedzieli na pytania, które wcześniej stanowiły dla nich zagadki nie do rozwiązania. Wśród pytań pojawiły się:

– Jak pozbyć się mrówek z domu?
– Dlaczego boli nas głowa?
– Jak zrobić eco-płyn do mycia naczyń? – Jak umyć brudny garnek?
– Co zrobić, żeby mieć gładkie pięty?
– Jak pozbyć się przeziębienia?
– Jak usunąć rdzę z gwoździ?.

Z naszych prac powstała gazetka, którą można podziwiać na tablicy przy wejściu do szkoły.

Lekcje utrwalające wiedzę też nie muszą być nudne. Na zajęciach rozegraliśmy drużynowy turniej, na innych lekcjach gramy w „Chemiczne statki”, które porządkują naszą wiedzę z zakresu budowy układu okresowego pierwiastków. Na lekcjach gramy w przygotowane przez uczniów „Chemiczne domino”, które stanowi doskonałą powtórkę z symboli i nazw pierwiastków chemicznych, a także z chemii organicznej.