Międzyszkolny Konkurs Mitologiczny

W środę, 2 czerwca 2021 roku, w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2 odbył się Międzyszkolny Konkurs Mitologiczny pod patronatem Prezydenta Miasta Nowego Sącza Ludomira Handzla.

Celem przeprowadzonego konkursu było przede wszystkim popularyzowanie kultury antycznej, to znaczy poszerzenie wiadomości o bogach i herosach starożytnej Grecji i Rzymu, pogłębienie wiedzy na temat sztuki i teatru greckiego oraz odczytywanie znaków, symboli i motywów wywodzących się z antyku.

Podczas turnieju uczniowie zmierzyli się w różnymi zadaniami, wśród nich znalazły się miedzy innymi pytania dotyczące bohaterów i dramatopisarzy, układanie planu wydarzeń wybranego mitu, krzyżówka, puzzle, schemat teatru greckiego.

Paweł Ratyński z naszej szkoły uzyskał w konkursie sporą liczbę punktów i wyróżnienie. Gratulujemy!