Światowy Dzień Ziemi

22 kwietnia to Światowy Dzień Ziemi. Z tej okazji na zajęciach zdalnych uczniowie klas pierwszych poznawali piękno nie tylko ojczystej przyrody, ale także innych zakątków planety, rozmawiali na temat zagrożeń jakie dla naturalnego środowiska stwarza bezmyślne działanie człowieka oraz o konieczności ochrony tej przyrody, uczyli się też prawidłowej segregacji odpadów.

Uczniowie klasy 1A wykonali plakaty, których przewodnim hasłem były słowa „Ziemia to nasz piękny, wspólny dom” natomiast uczniowie klas 1B, 1C oraz 1D wykonywali prace plastyczne z wykorzystaniem materiałów przeznaczonych do recyklingu.

Mamy nadzieję, że pamiętając codziennie o podstawowych zasadach związanych z oszczędzaniem wody i  energii, segregacją odpadów oraz ochroną roślin i zwierząt zadbamy o naszą planetę – o nasz piękny, wspólny dom.