Sensoplastyka w klasie 2E

Choć sama nazwa sensoplastyka brzmi dość tajemniczo, to okazuje się, że kryje się za nią wspaniała metoda wspierania rozwoju dziecka. Jest to również świetna atrakcja dla uczniów, którzy przy okazji zabawy, wykorzystują wszystkie swoje zmysły i uczą się wyrażać emocje i uczucia. Sensoplastyka jest poznawaniem otaczającego nas świata poprzez połączenie silnych doznań dotykowych, wzrokowych, smakowych i słuchowych. Metoda ta wspiera rozwój poprzez stymulację sensoryczną oraz swobodę procesu twórczego. Uczniowie klasy 2e wykorzystując wyłącznie naturalne składniki, które najczęściej mamy zawsze pod ręką: mąka, ryż, kasza oraz woda, mogli uczestniczyć w świetnej zabawie i wielozmysłowo poznawać świat.

Marta Pasoń-Francuz, Patrycja Lipińska, Sylwia Gołąb

Sensoplastyka w klasie 2E