Dzień Dinozaura

W grupie Biedronki obchodzony był Dzień Dinozaura.Nasze Przedszkolaki cofnęły się w czasie: oglądały prezentację o dinozaurach oraz dowiedziały się o ich życiu (przy pomocy makiety), odnajdywały także w piasku zakopane szkielety dinozaurów oraz robiły ich odciski w masie solnej.

W dniu 26 lutego przedszkolaki z grupy III świętowały Dzień Dinozaura. Dzieci nauczyły się wymawiać kilka z pośród licznych nazw dinozaurów takich jak: Tyranozaur, Pterodaktyl, Triceratops, Diplodok, Anykolozaur czy też Kentozaur. Ponadto, wzięły udział w zabawach ruchowych oraz plastycznych jak np.: “Głodny Triceratops”, “Idzie gad”, “Prehistoryczne głodomory”, “Na tropie dinozaurów”, “Papierowy dinozaur”, które dostarczyły im wiele radości. Celem nadrzędnym zajęć było rozbudzenie u dzieci zainteresowania czasami prehistorycznymi, a także rozwinięcie umiejętności współpracy, pobudzenie wyobraźni oraz doskonalenie umiejętności językowych. Na zakończenie zajęć Krasnoludki otrzymały pamiątkowe medale.