Bezpieczny Przedszkolak To Ja

W miesiącu styczeń odbył się zorganizowany przez Zespół Szkolno Przedszkolno nr 3 w Nowym Sączu konkurs plastyczny pt. “Bezpieczny przedszkolak to Ja”.

Do udziału w konkursie zostały zaproszone dzieci uczęszczające do przedszkola nr 6  w Zespole Szkolno Przedszkolnym nr 3 w Nowym Sączu w przedziale wiekowym 4 – 6 lat. Tematem prac było szeroko rozumiane bezpieczeństwo (bezpieczeństwo w gospodarstwie domowym podczas korzystania z urządzeń elektrycznych, bezpieczeństwo na spacerach, wycieczkach, na podwórku, na placu zabaw, w kontaktach z osobami obcymi, bezpieczne zachowania w miejscach publicznych: lasy, sklepy, przystanki, parki, bezpieczeństwo podczas poruszania się po drogach, bezpieczne korzystanie ze środków audiowizualnych: telewizor, komputer, tablet, telefon, bezpieczne zachowania wobec zwierząt, bezpieczne zachowania w czasie zimy).

Celem konkursu było rozwijanie umiejętności plastycznych oraz kreatywności dzieci, rozbudzenie wrażliwości estetycznej przedszkolaków, uwrażliwienie ich na bezpieczne zachowania podczas różnych sytuacji życiowych.

W konkursie udział wzięło 23 przedszkolaków reprezentujących wszystkie kategorie wiekowe. Wszystkie prace wzbudziły zachwyt organizatorów, a ich autorzy zasługują na pochwałę i uznanie.

Laureatami konkursu zostali:

Kategoria wiekowa 4 lata:

1 miejsce: Julia Mółka Gr. 3

2 miejsce: Patryk Szczurek Gr. 3