Bonjour z Paryża, czyli klasa 7d w stolicy Francji.

„Paryż jest zawsze dobrym pomysłem.”

                                         Audrey Hepburn

 

 

            Dnia 5 lutego 2021 roku klasa 7d wybrała się do Paryża. Jak to możliwe w czasach pandemii? Odpowiedź jest prosta: była to wycieczka on-line.

Postanowiliśmy nie dać się wirusowi i mimo wszystko udać się na wycieczkę klasową, a nasz wybór padł na Paryż, gdyż jak mówiła Audrey Hepburn: „Paryż jest zawsze dobrym pomysłem.” Tego dnia wszyscy członkowie klasy zmienili swoje obrazki profilowe na „coś związanego z Paryżem” et voila! (fr. i gotowe!).

Najwięcej było oczywiście widoków wieży Eiffla, ale pojawił się także Luwr, Łuk Triumfalny czy Sekwana. Niektórym Paryż skojarzył się (bardzo słusznie) z la baguette (fr. bagietką). Jednak największą oryginalnością wykazały się Alicja i Kaja, które mogliśmy podziwiać w rolach prawdziwie paryskich les artistes (fr. artystów) rodem z malowniczego Montmartre*. Właściwie nikogo to nie zdziwiło, bo nasza pani zawsze mówi, że Ala i Kaja to dwie „artystki”😊. A propos (fr. przy okazji) pani wychowawczyni – była oczywiście z nami jako le roi Louis XIV (fr. król Ludwik XIV) zwany też  le RoiSoleil (fr. Królem – Słońce). Uznaliśmy to za świetny wybór, bo jak mówi Wiktoria: „pani jest taka władcza”.

Nasza tour de Paris (fr. wycieczka po Paryżu) była bardzo udana i obfitująca w niezapomniane wrażenia. Wielu z nas poczuło wręcz l’amour (fr. miłość) do Paryża. Z pewnością kiedyś wybierzemy się do la ville lumière (fr. miasta świateł) osobiście.

A bientot, Paris! (fr. do zobaczenia wkrótce!)

Montmartre – ulubiona dzielnica paryskich artystów