Projekt “Ratownik medyczny”

W pierwszym semestrze dzieci z grupy III realizowały wspólnie z nauczycielem projekt badawczy “Z nimi bezpieczniej – ratownik medyczny” przybliżający charakter pracy służb ratowniczych w tym przypadku ratownika medycznego. Po wspólnym przygotowaniu siatki tematycznej odnoszącej się do obecnego stanu wiedzy dzieci, przeprowadzone zostały zajęcia wprowadzające w temat, budujące wspólne doświadczenia całej grupy. Krasnoludki obejrzały film pt. “Sądecki ratownik” gdzie miały możliwość zobaczyć jak wygląda codzienna praca ratownika. Następnie, dzieci zapoznały się z autorską prezentacją multimedialną przygotowaną przez nauczyciela. W trakcie realizacji projektu dzieci śpiewały  piosenkę pt. “Karetka pogotowia” oraz wykonały ciekawe prace plastyczne na miarę ich możliwości. Ciekawym elementem projektu było wirtualne spotkanie z Panem Kamilem Smoleń – byłym absolwentem naszej placówki a zarazem pracownikiem Sądeckiego Pogotowia Ratunkowego przy ulicy Śniadeckich 15. Wiele radości dostarczyło przymierzanie stroju ratownika medycznego i robienie wspólnych zdjęć. Została również przygotowana kolekcja wierszy, których głównym bohaterem był przedstawiciel analizowanego przez przedszkolaków zawodu, jako owoc wspólnej pracy dzieci z rodzicami.  Na zakończenie projektu przedszkolaki otrzymały pamiątkowe książeczki – “Mam przyjaciółkę ratownika medycznego”.