Pasowanie na czytelnika klas I

czniowie klas Ia, Ib, Ic,Id oraz Ie naszej szkoły zostali uroczyście przyjęci w poczet czytelników Biblioteki Szkolnej. Podczas uroczystości poprowadzonej przez panią Annę Kmiecik i uczniów klasy 8b, pierwszoklasiści zapoznali się z „prośbami książki”, zasadami zachowania w bibliotece oraz tym jak wypożyczać książki. Pierwszaki chętnie zapamiętywały te zasady i odpowiadały na pytania. Po przysiędze pasowania na czytelnika każda osoba z klasy 1 dostała zakładkę do książki, a na ręce wychowawców zostały złożone dyplomy pasowania oraz „prośby książki”. Dzieci, które zostały włączone do grona czytelników biblioteki zwiedziły wystawkę książek. Wypożyczyły też swoje pierwsze książki.

Mamy nadzieję, że od tej pory każdy pierwszak będzie często odwiedzał bibliotekę i rozbudzi w sobie potrzebę czytania oraz poznawania nowych bohaterów książkowych.