1 MIEJSCE chłopców, 3 MIEJSCE dziewcząt w sztafetowych biegach przełajowych klas 4-6

 

 

Dnia 28.09.2020r. na międzyszkolnym stadionie MOS-u przy ul. Lenartowicza w Nowym Sączu odbyły się sztafetowe biegi przełajowe klas 4-6 w ramach Igrzysk Dzieci. Wystartowało 6 szkolnych sztafet w kategorii dziewcząt, oraz 7 sztafet w kategorii chłopców.

    Chłopcy (pięciu 6-klasistów i jeden 5-klasista) trasie biegu spisali się najlepiej jak tylko mogli. Od początku znajdowali się w czołówce, a po pięciu zmianach nawet przez chwilę prowadzili. Na ostatniej 6 zmianie na czele było już tylko 2 zawodników, w tym nasz Kamil Jaworski, którzy biegli równo przez cały dystans. O zwycięstwie zdecydowała sama końcówka. Na ostatniej prostej, piorunujący 60-cio metrowy finisz rozpoczął Kamil. Przeciwnik nie był w stanie dotrzymać mu kroku. Zawodnicy z SP21 po pięknej walce do ostatnich metrów, zajęli 1 MIEJSCE, zostali MISTRZAMI Nowego Sącza i awansowali do zawodów wojewódzkich mających się odbyć w Nowym Targu.

Chłopcy z SP21 wystąpili w następującym składzie: Liber Miłosz, Wójs Kamil, Majcher Karol, Jędrzejek Paweł, Mróz Tomasz, Jaworski Kamil.     

     Drużyna dziewcząt złożona (rocznikowo) z 2 szóstoklasistek, 4 piątoklasistek i 1 czwartoklasistki, spisała się również bardzo dobrze, stając na podium. Nasza sztafeta dwukrotnie przewodziła stawce. Dziewczęta były na czele po 1 oraz po 3 zmianie. Od 4 zmiany dwie ekipy dogoniły naszą sztafetę i do końca trwała walka o utrzymanie 3 pozycji, którą udało się obronić. Duże brawa należą się naszej najmłodszej biegaczce Olimpii Klimek (rocznik 2010 – 4 klasa), która na 3 zmianie wyprowadziła sztafetę z drugiego na pierwsze miejsce, osiągając jeszcze sporą przewagę nad kolejną zawodniczką. Zrobiła to w fantastycznym stylu wzbudzając uznanie wśród trenerów z pozostałych szkół. Ostatecznie zawodniczki z naszej szkoły zajęły zasłużone 3 MIEJSCE i zdobyły brązowe medale. Dziewczęta udowodniły że mają jedną z najlepszych sztafet w roczniku 2008 i młodszym. Lepsze okazały się tylko zawodniczki z SP18 i SP15, które zajęły odpowiednio 1 i 2 miejsce.   

Dziewczęta z SP21 wystąpiły w następującym składzie: Górowska Milena, Górka Aleksandra, Klimek Olimpia, Golańska Julia, Nycek Maja, Kruchok Diana, Łomako Emilia.

Opiekunami naszych drużyn chłopców i dziewcząt na zawodach byli Henryk Potoniec i Dariusz Peciak.