W dniach 18 i 19 maja 2020 roku odbył się w naszej szkole finał Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego : Przywrócić głos Niezłomnym – Nieobecnym na lekcjach historii. Jury oceniało prace nadesłane z całej Polski oraz przez przedstawicieli Polonii m.in. z Ukrainy czy Szwajcarii.  Ocenie podlegały modele samolotów , prace plastyczne a także prezentacje multimedialne. Bohaterami tegorocznej edycji konkursu byli: Święty Jan Paweł II,  Stanisław Skalski , ksiądz Bernardyn Dziedziak.
Niestety , ze względu na pandemię nie mogliśmy uhonorować laureatów  podczas uroczystej Gali. Dlatego też zaświadczenia i dyplomy przesyłaliśmy pocztą ,a do zdjęcia mogliśmy zaprosić jedynie laureatów i osoby wyróżnione    z naszej szkoły.
Na pamiątkowej fotografii widać , więc : Panią Dyrektor Beatę Mac , Panią Dyrektor Małgorzatę Bienias – Pasek , która była nauczycielem – opiekunem naszych laureatów , Panią Danutę Mężyk – Stępień , Panią Dorotę Damian – nauczycieli , którzy pomagali uczniom . Przede wszystkim są tutaj laureaci         i wyróżnieni w tym ogólnopolskim konkursie uczniowie:
Jan Ratyński, Paweł   Ratyński, Alicja  Wachel, Weronika Janik, Jakub Haś, Kacper Wachel, Patryk Sus, Grzegorz Ostolski oraz Szymon Sus.