5 miejsce chłopców w zawodach koszykówki klas 4-6

Dnia 23.01.2020 w hali sportowej MOSiR odbyły się eliminacje do turnieju mini koszykówki chłopców z udziałem 8 drużyn. Zawody rozegrano systemem grupowym. Grupa „B” do której trafiliśmy razem z SP2, SP3 i SP9 była bardzo wyrównana, a wszystkie mecze kończyły się niewielką różnicą punktową. Nasi koszykarze w pierwszym bardzo zaciętym meczuwygrali(6-4) z SP 9. Wynik cały czas oscylował w okolicy remisu. O zwycięstwie zadecydowała ostatnia kwarta i nasze celne rzuty osobiste, wykonywane po przekroczeniu limitu przewinień przez rywali. Drugi mecz to porażka (3-10) z SP 3, a więc z medalistami z zeszłego roku i faworytem naszej grupy. Mimo prowadzenia po 1 kwarcie 3-2, w kolejnych częściach meczu, które przegraliśmy aż 0-8, przeciwnicy byli lepsi. Szczególnie dał się nam we znaki mierzący ponad 180 centymetrów zawodnik, który był nie do przejścia w obronie, a w ataku popisywał się „wsadami” do kosza. Ostatni mecz grupowy to skromna, ale zasłużona wygrana (4-0) z SP 2. Ten wynik dał dużo radości chłopcom, gdyż zwiększył szanse drużyny na wyjście z grupy i awans do finałowej czwórki. Tak się jednak nie stało. Ostatni mecz grupowy w którym niespodziewanie SP9 wygrała z SP3 spowodował że trzy drużyny (SP3, SP9 i SP21) miały równą ilość punktów. O awansie 2 drużyn do finału i gry o medale zdecydowała „mała tabelka” i bilans koszy zdobytych do straconych, który nasi chłopcy mieli najsłabszy. Dlatego trochę pechowo nie awansowaliśmy do dalszego etapu rozgrywek  Chłopcy spisali się na miarę swoich możliwości, każdy mecz zagrali na maksimum i wykonali 100% planu w turnieju eliminacyjnym. Przed rozpoczęciem rozgrywek 2 wygrane bralibyśmy w ciemno. Jedyne czego zabrakło to trochę szczęścia. Dlatego też z postawy drużyny w zawodach można być zadowolonym. Ostatecznie w klasyfikacji końcowej zajęliśmy 5 MIEJSCE.

Najlepiej punktującym koszykarzem naszej ekipy został Antoni Macałka z dorobkiem 6 punktów. Opiekunem drużyny był Piotr Załubski.

Dnia 11.02.2020r. odbył się finał mini koszykówki w którym triumfowali zawodnicy z SP15. Na kolejnych miejscach znalazły się szkoły JCE, oraz SP3 i SP9 (nasi grupowi rywale).  

Skład drużyny SP21 oraz zdobycze punktowe

Macałka Antoni (6pkt), Mróz Kamil (2pkt), Jaworski Kamil (2pkt), Wójs Kamil (2pkt),

Mróz Tomasz (1pkt), Liber Miłosz, Górka Bartosz, Rams Jakub, Majcher Karol, Dunikowski Kamil, Baran Patryk, Stolarczyk Bartłomiej, Świątnik Patryk