Wiktoria Obrzut mistrzynią Nowego Sącza w indywidualnym tenisie stołowym klas 7-8!

     Dnia 17.01.2020 w Hali MOSiR przy ul. Nadbrzeżnej w Nowym Sączu odbyły się zawody szkół podstawowych klas 7-8 w indywidualnym tenisie stołowym dziewcząt. W turnieju udział wzięło 19 zawodniczek z sześciu sądeckich szkół: SP2, SP6, SP7, SP18, SP21 i KSP.

    Grano systemem brazylijskim „do 2 przegranych” a następnie rywalizowano o poszczególne lokaty. Wszystkie spotkania singlowe rozgrywane były do 2 wygranych setów, a każdy set do 11 punktów.

Jak się okazało dziewczęta reprezentujące SP21 (Wiktoria Obrzut, Odetta Maślanka, Karolina Kulpa, Wiktoria Łomako), zagrały bardzo dobre zawody, wygrywając 12 pojedynków z 20 rozegranych gier!

Najlepiej spisała się Wiktoria Obrzut, która zdobyła 1 MIEJSCE !!! zostając indywidualną MISTRZYNIĄ NOWEGO SĄCZA w tenisie stołowym dziewcząt z rocznika 2005-2006 !!!

Wiktoria wygrała 7 z ośmiu rozegranych meczy! Jedyna porażka przytrafiła się z zawodniczką KSP która jak się później okazało również znalazła się na podium.

Droga Wiktorii do mistrzostwa oraz wyniki gier

 

  1. Wiktoria Obrzut – Eliza Salamon (SP6) 2 : 1    (–9, 8, 5 )
  2. Wiktoria Obrzut – Dominika Stabrawa (SP18)    2 : 0    ( 2, 4 )      
  3. Wiktoria Obrzut – Magdalena Mółka (KSP) 0 : 2     (–3, –9 )   
  4. Wiktoria Obrzut – Gabriela Warzecha (SP7) 2 : 1     (–4, 4, 6 )
  5. Wiktoria Obrzut – Amelia Plenkiewicz (SP7) 2 : 0    ( 7, 6 )              
  6. Wiktoria Obrzut – Żaneta Bodurka (KSP) 2 : 0    ( 10, 10 )          / ćwierćfinał /       
  7. Wiktoria Obrzut – Magdalena Mółka (KSP) 2 : 0    ( 8, 6 )              / półfinał /       
  8. Wiktoria Obrzut – Nicola Pawlik (SP18)    2 : 0    ( 7, 3 )              / finał /        

     Dobrze wypadły również pozostałe nasze tenisistki. Odetta Maślanka znalazła się na szóstym miejscu czym zapewniła sobie awans (podobnie jak Wiktoria Obrzut) do etapu rejonowego. Odetta rozegrała 5 gier singlowych i w 2 była lepsza od rywalek. Pozostałe zacięte pojedynki przegrała z zawodniczkami z czołówki turnieju – dziewczętami które zajęły drugie, trzecie i piąte miejsce.

    Natomiast zarówno Karolina Kulpa jak i Wiktoria Łomako znalazły się poza pierwszą „szóstką” zajmując odpowiednio 9 miejsce Wiktoria i 13 miejsce Karolina. Obydwie już na początku turnieju trafiły na mocne rywalki, jednak na dalszym etapie zawodów potrafiły odnotować na swoim koncie zwycięstwa. W klasyfikacji szkół nasze dziewczęta jako drużyna zajęły 1 MIEJSCE. Finałowa szóstka dziewcząt (z SP18, z SP6 oraz po dwie z SP21 i KSP) zakwalifikowała się do zawodów rejonowych. Zawodniczki otrzymały dyplomy, a 3 najlepsze medale ufundowane przez ZPOW. Opiekunem drużyny z SP21 był Piotr Załubski.