7 medali „wyłowionych” na pływalni przez chłopców i dziewczęta z klas 1-3 i 4-6 !

    Dnia 15.01.2020r. na krytej pływalni MOSiR nad Kamienicą odbyły się zawody o Mistrzostwo Nowego Sącza w pływaniu drużynowym szkół podstawowych dziewcząt i chłopców w ramach Igrzysk Dzieci 2019/2020. W zawodach wystartowało 7 drużyn w kategorii dziewcząt i 6 w kategorii chłopców. Wyścig sztafet na dystansie 6 x 25m – dziewczęta zakończyły na 2 miejscu, (Milena Leśnik, Helena Tkaczyk, Katarzyna Kuźma, Marlena Tokarczyk, Weronika Ruchała, Milena Mróz), natomiast chłopcy (Patryk Baran, Kacper Jabłoński, Michał Tokarczyk, Dominik Trnovsky, Bartłomiej Stolarczyk, oraz Adrian Ruchała) na 6 miejscu.

     W naszej sztafecie dziewcząt wystąpiły 4 zawodniczki trenujące na co dzień pływanie w klubie STP. Skład drużyny był praktycznie taki sam jak w zeszłym roku, ale postęp widoczny gołym okiem. Wszystkie dziewczęta poprawiły swoje wyniki indywidualne od ostatnich zawodów międzyszkolnych. Poprawiły też końcowy czas sztafety i to o 12 sekund, oraz swoją lokatę z zeszłego roku aż o 4 pozycje, kończąc rywalizację na podium. Drugie miejsce nie jest niespodzianką gdyż połowę drużyny stanowią indywidualne mistrzynie Nowego Sącza! (Milena Leśnik, Katarzyna Kuźma i Weronika Ruchała).

Osiągnięty wynik cieszy tym bardziej że mieliśmy najmłodszą drużynę w stawce, ponieważ w naszym składzie wystąpiła tylko jedna 6-klasistka. W sztafecie chłopców mieliśmy tylko jednego zawodnika klubowego, a trzech chłopców było rocznikowo młodszych, więc bardzo trudno rywalizowało się  z pozostałymi szkołami. Jednak nasi pływacy dotrzymywali kroku pozostałym ekipom. SP7 i SP20 były poza zasięgiem, ale do SP11 straciliśmy tylko 7 sekund, a do „trójki” i „piętnastki” zabrakło niecałą długość basenu. Jednak czas w stosunku do zeszłego roku drużyna poprawiła o 6 sekund, a lokatę końcową o jedno miejsce. Może za rok uda się powalczyć o jeszcze lepszy wynik. Drużyny które zajęły miejsca 1 – 3 otrzymały medale, oraz pamiątkowe dyplomy.

    Tego samego dnia 15.01.2020r. odbyły się również zawody o Mistrzostwo Nowego Sącza w pływaniu indywidualnym. Rywalizowano w czterech stylach na dystansie 25m. w kategorii klas 1-3 (roczniki 2010, 2011, 2012), oraz na dystansie 50m. w kategorii klas 4-6 (roczniki 2007, 2008, 2009). Na basenie zaprezentowały się dziewczęta i chłopcy z 14 szkół podstawowych. W sumie rywalizowało 92 zawodników91 zawodniczek. W każdym stylu mogły punktować maksymalnie 3 osoby z danej szkoły. Reprezentanci SP21 aż 6 RAZY! stawali na podium, a CZTEROKROTNIE na jego najwyższym stopniu! 1 miejsceMISTRZOSTWO Nowego Sącza! zdobyli: w stylu grzbietowym – Weronika RuchałaAdrian Ruchała, w stylu dowolnym Milena Leśnik, a w stylu klasycznym Katarzyna Kuźma. Również w klasyku 3 miejsce i brązowy medal wywalczyła – Maja Stawiarz.

2 miejsceWICEMISTRZOSTWO Nowego Sącza! zdobyła: w stylu grzbietowym Gabriela Dulak. Ponadto tuż za podium na miejscach 4-8 znalazło się jeszcze 12 naszych pływaków!

Tak więc w kategorii dziewcząt i chłopców w sumie we wszystkich stylach w pierwszej „ósemce” kończyło zawody aż 18 osób z naszej szkoły!!! Należy zaznaczyć że dla kilku dzieci był to debiut (bardzo udany) w rywalizacji tej rangi z rówieśnikami z tak wielu szkół. Wszyscy spisali się super, dlatego w punktacji szkół zajęliśmy 1 miejsce w kategorii dziewcząt,2 miejsce w kategorii chłopców. Osiągnięte wyniki w pływaniu indywidualnym pokazują wyraźny postęp naszych uczniów, a także spore zmiłowanie do tej dyscypliny i to nie tylko zawodników klubowych, ale także tych którzy po prostu lubią aktywnie i na sportowo spędzać czas wolny.

Skład drużyny dziewcząt: rocznik 2010-2012 (Milena Leśnik, Helena Tkaczyk, Alicja Sekuła, Julia Plata, Magda Czepelak, Julia Turska, Katarzyna Kuźma, Maja Stawiarz, Olimpia Klimek, Marlena Tokarczyk, Małgorzata Myrlak, Gabriela Dulak, Zuzanna Gomułka, Gabriela Kopieć), rocznik 2007-09 (Milena Mróz, Martyna Obrzut, Hanna Biela, Emilia Hajduk, Nadia Klimek, Wiktoria Mróz, Zofia Piasecka, Weronika Ruchała, Emilia Bułat)

Skład drużyny chłopców: rocznik 2010-2012 (Jakub Duda, Oskar Kukulak, Dawid Janik)

rocznik 2007-2009 (Michał Tokarczyk, Dominik Trnovsky, Patryk Baran, Franciszek Nowak, Paweł Jędrzejek, Jan Ratyński, Bartek Stolarczyk, Mikołaj Laszewicz, Kacper Jabłoński, Cyprian Matusik, Adrian Ruchała, Sebastian Kopieć, Łukasz Kornakiewicz, Mikołaj Roeske). Po trzy osoby z najlepszymi czasami w każdym stylu awansowały do zawodów wojewódzkich. Za miejsca 1 – 3 przyznawano medale oraz dyplomy. Obydwie reprezentacje SP21 prowadzili w zawodach Urszula Gawlikowska i Piotr Załubski.