“Noelka”

Bo Dobroć, Litość, Pokój, Miłość
To Bóg, co włada w świecie
I Dobroć, Litość, Pokój, Miłość
To człowiek – Jego dziecię.

William Blake  „Boski wizerunek”

 

20 grudnia 2019 roku w sali gimnastycznej SP 21 zebrali się zaproszeni goście, nauczyciele, pracownicy szkoły oraz uczniowie, aby obejrzeć przedstawienie pt. „Noelka”. Warto zauważyć, iż powieść Małgorzaty Musierowicz, na podstawie której powstał scenariusz, została uznana za Książkę Roku 1992 przez polską sekcję IBBY, będącą międzynarodową organizacją  zajmującą się promocją literatury dziecięcej i młodzieżowej.

Przez ponad godzinę widzowie wędrowali z Tomkiem (Mikołaj) i Elką (Aniołek) po domach różnych rodzin, by wraz z nimi przeżywać chwile wzruszenia i refleksji, ale też śmiechu i radości. I zapewne wielu z nich zapragnie poznać dalsze losy Elki i Tomka, między którymi w wigilijny wieczór rodzi się przyjaźń … a może i coś więcej…

Na wielkie uznanie zasługują zaangażowanie oraz świetna gra młodych aktorów, czyli uczennic i uczniów klasy 6d. Szczególny podziw wzbudzili Wiktoria Mróz (Elka) i Kuba Mordarski (Tomek), czyli odtwórcy dwóch głównych ról. Z aplauzem przyjęto też występ najmłodszego aktora – Kubusia Kuchni z oddziału 0 b. Za muzykę i oprawę dźwiękową odpowiadała pani Magdalena Mirek. Dekoracje zaprojektowały i wykonały panie: Danuta Mężyk – Stępień oraz Izabela Sediwy. Autorką scenariusza oraz reżyserem była  pani Agnieszka Krzemień.

Specjalne podziękowania za pomoc w przygotowaniu przedstawienia kierujemy do pani Justyny Janicki, która przyczyniła się do podniesienia poziomu artystycznego spektaklu.

Po przedstawieniu uczniowie i wychowawcy udali się do swoich sal, by podzielić się opłatkiem oraz płynącymi z serca życzeniami. Jak co roku przekazywane sobie wyrazy sympatii, wzruszenia i uściski napełniały wszystkich radością, pokojem i nadzieją na przyszłość.