REJONOWY etap tenisa stołowego w Limanowej. 7 miejsce dziewcząt z SP21

Dnia 12.12.2019r. w Limanowej na hali sportowej przy ulicy Reymonta 3 odbył się Finał Rejonowych Igrzysk Dzieci w drużynowym tenisie stołowym chłopców i dziewcząt z rocznika 2005, 2006.

W kategorii dziewcząt wystartowało 8 zespołów – mistrzynie i wicemistrzynie z 4 powiatów (gorlicki, limanowski, nowosądecki, miasto Nowy Sącz). Turniej był przeprowadzany na 8 stołach systemem do 2 przegranych. Nasze miasto reprezentowały dziewczęta z 2 szkół – SP21, oraz KSP.

Drużynę SP21 tworzyły: Wiktoria Obrzut i Karolina Kulpa, które zajęły 7 miejsce.

Nasze zawodniczki rozegrały dwa mecze, przegrywając (0-3) z SP Wysokie i (0-3) z ZSP Ptaszkowa.

Sam awans i udział w zawodach na szczeblu rejonowym można uznać za spore osiągnięcie biorąc pod uwagę fakt że nasze dziewczęta tenisem stołowym zajmują się wyłącznie amatorsko i to głównie na zajęciach wychowania fizycznego. Dlatego też bardzo cieszy możliwość skonfrontowania swoich umiejętności z najlepszymi tenisistkami na tym szczeblu rozgrywek. Zawody stały na dobrym poziomie, a umiejętności techniczne najlepszych drużyn były wysokie, ponieważ większość dzieci startujących w rozgrywkach trenuje tenis stołowy. I właśnie zawodniczki klubowe wiodły prym w zawodach zajmując najwyższe lokaty. Opiekunem zespołu z SP21 był Piotr Załubski.