Niespodzianka w Dobczycach! 3 miejsce w MAŁOPOLSCE dla SP21!!!

W kategorii niespodzianki, ale bardzo miłej niespodzianki należy rozpatrywać występ naszych koszykarek z 7 klas (rocznik 2006) w Dobczycach. 26 listopada rozgrywano finał wojewódzki w trzyosobowej koszykówce. Nasze mistrzynie Nowego Sącza zajęły w nim 3 MIEJSCE ! chociaż  wzięły udział w zawodach osłabione brakiem 2 zawodniczek z podstawowego składu, a do tego grały bez rezerwowej. Skutkowało to dużo większym wysiłkiem włożonym w każde spotkanie i cały turniej od pozostałych ekip. Nie mieliśmy możliwości rotacji w składzie więc szybko pojawiło się zmęczenie. Jednak to, co i w jaki sposób osiągnęły reprezentantki SP21 zasługuje na spore uznanie. Walczyły z ogromnym zaangażowaniem, a na każdy punkt musiały ciężko zapracować. Pokazały charakter i wiarę w zwycięstwo do ostatnich sekund bez względu na wynik. W zawodach wystąpiło 9 drużyn podzielonych na trzy grupy. Nasza szkoła trafiła do grupy „A”. W pierwszym bardzo zaciętym i wyrównanym meczu dziewczęta pokonały SP Sieniawa (5:4), a zwycięski punkt padł na kilka sekund przed ostatnim gwizdkiem. Kolejny mecz był dla nas najważniejszy w całym turnieju, ponieważ wygrana dawała awans do finału „A” i możliwość gry o 1 miejsce, a porażka oznaczała grę o miejsca  7–9. Ostatecznie w dramatycznych okolicznościach udało się wejść do strefy medalowej pokonując po dogrywce SP Olszówka (6:4). Początek meczu był udany, prowadziliśmy 1:0, potem 2:1, jednak kolejne minuty należały do przeciwniczek. Olszówka odrobiła straty i to my musieliśmy gonić wynik, przegrywając 3:4. Do remisu oraz dogrywki doprowadziła (ponownie w ostatnich sekundach!) Natalia Mróz, przedłużając nasze szanse na wygraną. Na dobrą sprawę dogrywka jeszcze się nie zaczęła, a już się skończyła. Pierwszy kontakt z piłką naszej kapitan i celny rzut zza linii 6,25m. dał nam dwa punkty, zwycięstwo i możliwość rywalizacji z dwoma najlepszymi drużynami z pozostałych grup o kolejność na podium, które już mieliśmy zapewnione. Mecz z najlepszą drużyną turnieju był bez historii. Przegraliśmy z SP4 Bochnia (1:21). Bardziej doświadczone i ograne w lidze rywalki pewnie i wysoko pokonały naszą drużynę, podobnie jak wszystkie szkoły z którymi grały. W ostatnim spotkaniu którego stawką było wicemistrzostwo Małopolski, po dobrym meczu przegraliśmy z SP Mokrzyska (7:8). Dziewczęta zagrały bez kompleksów i jeszcze na 3 minuty przed końcem prowadziły 5:4. Jednak kolejne 4 punkty zdobyły rywalki. Równo z końcową syreną rzutem z dystansu dwa punkty dołożyła Natalia Mróz, ale na odwrócenie niekorzystnego wyniku zabrakło już czasu i sił. Tak więc ostatecznie sądeczanki z „dwudziestki jedynki” zajęły 3 miejsce w WOJEWÓDZTWIE! Taki wynik przed zawodami bralibyśmy w ciemno. Jak się jednak okazało wszystkie drużyny były na podobnym poziomie (poza bezkonkurencyjną Bochnią) i można było się pokusić o powtórzenie wyniku młodszych koleżanek, które w Tarnowie zdobyły 2 miejsce w województwie. Aczkolwiek znaleźć się w gronie

3 najlepszych szkół w Małopolsce to ogromny sukces i powód do dumy. Cały turniej był świetnie zorganizowany, warunki gry bardzo dobre. Wszystkie dziewczęta dostały również kanapki i wodę, a po zakończeniu zawodów każda drużyna dyplom.

                                                   

                                             Wyniki meczów – drużyny z SP21

                                    SP21 – SP Sieniawa                (5-4)       – mecz w grupie „A”                                                                        SP21 – SP Olszówka              (6-4)       – mecz w grupie „A”

                                    SP21 – SP Mokrzyska             (7-8)     –  mecz w grupie finałowej

                                    SP21 – SP 2 Bochnia              (1-21)    –  mecz w grupie finałowej

                                                KOLEJNOŚĆ na PODIUM 

                                         1 miejsce    –  SP 4 Bochnia

                                         2 miejsce    –  SP Mokrzyska

                                         3 miejsce  –  SP 21 Nowy Sącz         

Skład SP21: Natalia Mróz, Wiktoria Łomako, Amelia Obrzut. Opiekunem drużyny był Piotr Załubski