MEGA sukces w Tarnowie! Koszykarki na 2m. w MAŁOPOLSCE!!!

Ogromny sukces stał się udziałem dziewcząt z naszej szkoły. W finale wojewódzkim koszykówki  3×3 dziewcząt 5 klas (rocznik 2008) rozgrywanym w Tarnowie nasze zawodniczki stanęły na drugim stopniu podium, zdobyły srebrne medale i zostały WICEMISTRZYNIAMI MAŁOPOLSKI!!!

Anna Olchowa, Nicola Szkarłat, Anna Chowaniec i Tatiana Konicka na parkietach hali sportowej Pałacu Młodzieży w Tarnowie rozegrały 8 spotkań. W pięciu meczach grupowych (grupa „B”) pokonały kolejno:  (4-1) SP Wielogłowy, (8-1) SP4 Gorlice, (10-0) ZSiP Łostówka, (5-4) PSP Jasień Brzeski, oraz doznały jednej porażki z faworytem rozgrywek SP2 Bochnia (4-6). Mimo porażki był to najlepszy mecz w naszym wykonaniu, którego wynik rozstrzygnął się w samej końcówce. Należy nadmienić że nasza drużyna zdobyła z Bochnią więcej punktów niż wszystkie pozostałe drużyny w sumie!!! Zajmując 2 miejsce w grupie awansowaliśmy do ćwierćfinału. Wysokie i pewne zwycięstwo (8-0) z SP2 Zawoja Wilczna dał pewny awans do półfinału. Tutaj przeciwnikiem była najlepsza drużyna z grupy „A”.        Do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka w której dwa celne rzuty dały wygraną (5-3)

z SP Koźmice Wielkie, a tym samym awans do finału! W meczu o złoto doszło do rewanżu z naszym grupowym rywalem SP2 Bochnia. Mnóstwo sił zostawionych w całym turnieju, a głównie w półfinale nie pozwoliło na wyrównaną walkę o złoto. Mimo porażki (1-7) dziewczęta z sądeckiej „dwudziestki jedynki” osiągnęły wspaniały wynik zostając drugą drużyną koszykarską w województwie w swoim roczniku. Wielkie brawa i gratulację za postawę w całym turnieju, oraz wywalczony tytuł. J

 

Wyniki meczów – drużyny z SP21

 

SP21 – SP Wielogłowy         (4-1)  –  mecz w grupie „B”

SP21 – SP Gorlice               (8-1)  –  mecz w grupie „B”

SP21 – SP Bochnia              (4-6)    –  mecz w grupie „B”

SP21 – SP Łostówka          (10-0)   –  mecz w grupie „B”

SP21 – SP Jasień Brzeski     (5-4)   –  mecz w grupie „B”

SP21 – SP Zawoja Wilczna   (8-0) –  ćwierćfinał

SP21 – SP Koźmice Wielkie  (5-3)  –  półćfinał

SP21 – SP Bochnia              (1-7)  –  FINAŁ

 

                                                KOLEJNOŚĆ na PODIUM 

 

1 miejsce    –  SP 2 Bochnia

2 miejsce  –  SP 21 Nowy Sącz          

3 miejsce    –  PSP Jasień Brzeski

 

Skład „SREBRNEJ” drużyny SP21:

Anna Olchowa, Anna Chowaniec, Nicola Szkarłat, Tatiana Konicka  

Opiekunem drużyny był Piotr Załubski.