Zdrowo żyć i aktywnym być !

W myśl powiedzenia ,,Zdrowie to największy skarb’’ w dniach od 12–15 listopada odbył się w świetlicy szkolnej cykl zajęć poświęcony naszemu zdrowiu. Celem tych zajęć była promocja zdrowego  odżywiania i zdrowego stylu życia oraz uświadomienie dzieciom potrzeby dbania o własne zdrowie. Dzieci uczestniczyły w zajęciach poświęconych zdrowiu , m. in. ,,Jak dbać o swoje zdrowie ?’’,, Hałas to nasz wróg’’, ,, Jak się zdrowo odżywiać ?’’, itp. podczas których dowiedziały się co służy, a co szkodzi zdrowiu oraz co należy robić, by lepiej dbać o własne zdrowie.

W ramach zajęć promujących zdrowe odżywianie uczniowie poznawali wartości odżywcze różnych produktów oraz wykonali wspólnie piramidę żywieniową. Odbyły się też zajęcia kulinarne, na których dzieci przygotowywały pyszne i zdrowe jogurty i koktajle owocowe z różnymi dodatkami. Dzieci świetnie sobie poradziły z tym zadaniem, a wspólna praca zaowocowała dużą porcją zdrowego, naturalnego deseru. Uczniowie z niecierpliwością czekali na efekt końcowy swojej pracy, aby móc się rozkoszować wypijając porcję witamin, tak ważnych dla naszego zdrowia.