PIŁKA NOŻNA DZIEWCZĄT klas 7-8 i 3 gimnazjum („6-tki” piłkarskie ) ( IGRZYSKA MŁODZIEŻY 2018/19)

 Dnia 10.05.2019r. w Piątkowej odbył się turniej piłki nożnej dziewcząt klas 7-8 oraz 3 gimnazjum w piłce nożnej (szóstki piłkarskie) w którym udział wzięło 6 szkół. Rywalizowano w dwóch grupach.

Po losowaniu trafiliśmy do grupy B: razem z zespołami  SP3 i SP7,  które w październiku w turnieju halowej piłki nożnej zajęły kolejno 2 i 3 miejsce w Sączu. Nasze piłkarki w pierwszym meczu pokonały SP7 (3:0) po golach Julki Nowak, Wiktorii Leśniak  i Oli Michalczyk. W kolejnym meczu odniosły jeszcze bardziej przekonujące zwycięstwo (4:0) z SP3. Na listę strzelców wpisały się Wiktoria Leśniak, Julia Potoniec, Ola Michalczyk i Anna Grybel. Dwie wygrane dały awans do półfinału, gdzie kolejnym przeciwnikiem były mistrzynie Nowego Sącza w halowej piłce nożnej z SP15 z którymi wygraliśmy (3:2) po golach Anny Grybel, Wiktorii Leśniak i Oli Michalczyk. W finale dziewczęta odniosły pewne zwycięstwo (3:1) z SP9 po golach naszej kapitan Moniki Ogórek oraz Anny Grybel i Wiktorii Leśniak, co dało zasłużone 1 MIEJSCE w klasyfikacji końcowej turnieju, oraz awans na zawody rejonowe. Nasze zawodniczki nie ustępowały pozostałym pod względem motorycznym, natomiast przewyższały rywalki pod względem technicznym, a przede wszystkim miały najbardziej wyrównaną drużynę, której liderkami były Anna Grybel i Ola Michalczyk. Odniosły 4 zwycięstwa, strzeliły 13 bramek, a straciły zaledwie 3 i aż 6 dziewcząt wpisało się na listę strzelców. Sporą intuicją w bramce popisywała się Zuzanna Kubas która kilkukrotnie ratowała drużynę przed utratą bramki, wychodząc obronną ręką przy strzałach z najbliższej odległości, a nawet interweniując w sytuacji sam na sam.

                                      Wyniki SP21 dziewcząt

                                                        

                                                       SP 21 – SP 7      (3 : 0)     – 1 mecz w grupie „B”

                                                       SP 21 – SP 3      (4 : 0)     – 2 mecz w grupie „B”

                                                       SP 21 – SP 15    (3 : 2)     – mecz półfinałowy

                                                       SP 21 – SP 9      (3 : 1)     – mecz o 1 miejsce

                                         Klasyfikacja końcowa

 

                                                  1 miejsce – SP 21      4   12    4-0-0    13-3

                                                  2 miejsce –  SP 9     4     7    2-1-1      8-5

                                                  3 miejsce –  SP 15   4     7    2-1-1      8-5

                                                  4 miejsce –  SP 3     4     3    1-0-3      2-7

                                                5-6 miejsce –  SP 2     2     0    0-0-2      1-8

                                                5-6 miejsce –  SP 7     2     0    0-0-2      0-4

                               Skład drużyny  SP21 Nowy Sącz:

Wiktoria Leśniak (4 bramki), Aleksandra Michalczyk (3 bramki),

Anna Grybel (3 bramki), Monika Ogórek (1 bramka), Julia Nowak (1 bramka),

Julia Potoniec (1 bramka), Magda Janik, Natalia Maciejczyk,

Zuzanna Kubas (bramkarz). Opiekunem drużyny był Piotr Załubski.