22 kwietnia – Międzynarodowy Dzień Ziemi

W dniu 24 kwietnia w naszej szkole odbyły się uroczystości związane z Dniem Ziemi. Międzynarodowy Dzień Ziemi to szereg akcji prowadzonych na całym świecie, których celem jest promowanie postaw ekologicznych w społeczeństwie. Inicjatywa ma swoje korzenie już w latach 70. XX wieku. Święto obecnie obchodzone jest w 192 krajach świata. W Polsce Dzień Ziemi obchodzony jest od 1990 roku. W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Ziemi uczniowie klas 4-8 obejrzeli prezentację zatytułowaną  „Segregacja nic trudnego-zrób dla świata coś dobrego” poświęconą odpadom, ich segregacji i recyklingowi. Prezentację przygotowali uczniowie klas 6a i 6b ,pod kierunkiem nauczycieli przyrody pani Marioli Mozdyniewicz i pani Ewy Trojanowicz. W trakcie uroczystości można było obejrzeć prace plastyczne o tematyce ekologicznej ,przygotowane przez uczniów pod kierownictwem pani Beaty Przychockiej. W trakcie spotkania wręczono nagrody uczniom klas 4-8, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w kolejnej edycji szkolnego Turnieju Wiedzy Ekologicznej.Lista laureatów Szkolnego Turnieju Wiedzy Ekologicznej w roku szkolnym 2018/19:

Klasy 4

1. Olga Ukleja 4c
2. Lena Ukleja 4c
3. Filip Grekowicz 4a

Klasy 5

1. Gabriela Wójtowicz 5a
2. Wiktoria Zegzda 5b
3. Nadia Klimek 5b

Klasy 6

1. Karolina Kulpa 4a
2. Jan Molitoris 6b
3. Jakub Pociecha 6c

Klasy 7
1. Odetta Maślanka 7c
2. Kacper Wachel 7c
3. Konrad Bolisęga 7c, Kinga Mróz 7c

Klasy 8

1. Kamil Woźniak 8c
2. Konrad Zychowicz 8c
3. Kamil Pancerz 8a

Laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody książkowe. Świętowanie Dnia Ziemi w naszej szkole zakończyło się wspólnym odśpiewaniem piosenki pt.: „Pięknie żyć”.