Konkurs Palm Wielkanocnych

W dniach od 25 marca do 8 kwietnia 2019 roku odbył się w naszej szkole konkurs

,,Palm Wielkanocnych’’ . Koordynatorkami konkursu były p. Halina Wechmann i p. Ewelina Homoncik.

Celem konkursu było kultywowanie tradycji związanych ze świętami wielkanocnymi i przypomnienie triumfalnego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy.

Konkurs ku wielkiej radości organizatorów spotkał się z ogromnym zainteresowaniem.

Do konkursu przystąpiło 76 uczniów z klas 0 – VII, którzy wykonali wielkanocne palmy.

Konkurs sprzyjał też integracji międzypokoleniowej w rodzinach, bowiem w przygotowanie palm zaangażowali się wszyscy członkowie rodziny. Konkurencja była bardzo duża, a pomysłowość, oryginalność i jakość wykonanych prac przerosła najśmielsze oczekiwania.

Wszystkie prace konkursowe to prawdziwe dzieła sztuki wyróżniające się bogactwem barw, kształtów oraz niezwykłą wyobraźnią i pomysłowością wykonania. Komisja miała niezwykle trudne zadanie dokonując wyboru najładniejszych palm, ponieważ wszystkie były piękne i robiły duże wrażenie na oglądających. Prace zostały ocenione w dwóch kategoriach wiekowych ;

– grupa młodsza ; klasy 0 – III

– grupa starsza ; klasy IV – VII

Ostatecznie Komisja dokonała następującego wyboru ;

KLASY 0 – III ; I miejsce – Zuzanna Kiferling kl. I c

II miejsce – Jakub Kuchnia kl. 0a

III miejsce – Jakub Pawłowski kl. 3a

Wyróżnienia ; Filip Sediwy kl. 0c

Ewa Macałka kl.0a

Dawid Janik kl. II c

Tomasz Szczecina kl. III b

KLASY IV – VII ; I miejsce – Kamila Kołacz kl.VI b

II miejsce – Mateusz Poręba kl. VI c

III miejsce – Szymon Kłębczyk kl. IVd

Wyróżnienia ; Alicja Wachel kl. V d

Mikołaj Laszewicz kl. V b

Oliwia Broda kl. VI a

Podsumowanie konkursu nastąpiło 12 kwietnia. Podczas ,,Pochodu Palm Wielkanocnych’’.

uczestnicy konkursu mieli okazję zaprezentować wszystkim swoje piękne palmy.

Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody książkowe , natomiast wszyscy uczestnicy konkursu

dyplomy i drobne upominki świąteczne. Gratulujemy i dziękujemy wszystkim uczestnikom

i ich rodzinom za zaangażowanie oraz trud i pracę włożoną w przygotowanie wielkanocnych palm. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku znajdą Państwo czas i chęci na udział ze swoimi

dziećmi w kolejnej edycji konkursu . Życzymy Wesołych Świąt !