Odkrycia i wynalazki, które zmieniły świat

We wtorek 5 marca klasa 2 B uczestniczyła w warsztatach interdyscyplinarnych „Odkrycia i wynalazki, które zmieniły świat – historie niewiarygodnych wynalazków” w Oddziale dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej na ul. Lwowskiej. Zajęcia rozpoczęły się od zabawy przy muzyce z wykorzystaniem ciekawego wynalazku – instrumentu składającego się z kolorowych rurek „Bum Bum Rurek”, które po uderzeniu wydają dźwięki o określonej wysokości. Następnie uczniowie poznali historię kilku wynalazków, bez których nie wyobrażamy sobie dzisiaj życia np. historię żarówki, druku, kina . W trakcie zajęć dzieci miały także możliwość wykonania kilku eksperymentów, które przybliżyły im np. sposób ożywiania obrazu z wykorzystaniem zoetropu, a także zasadę działania fontanny i zapory wodnej. Zajęcia dały dzieciom wiele radości, a równocześnie pobudziły ich ciekawość oraz wyobraźnię.