Jeszcze raz o teatrze

30 stycznia 2019 roku w SP 21 pojawili się niecodzienni goście – aktorzy Katolickiego Teatru Edukacji z Krakowa.

Jesienią uczniowie naszej szkoły mieli okazję obejrzeć spektakl „Przygody Białego Mustanga” w ich wykonaniu, a teraz nadszedł czas na inną formę edukacji teatralnej, czyli warsztaty. W trakcie pierwszej części zajęć pan Tomasz Gielas opowiedział zebranym o rodzajach widowisk teatralnych i ich specyfice. Okazało się przy tym, iż uczniowie klas piątych, którzy w tym roku szkolnym gościli w Teatrze Groteska, mają dużą wiedzę z zakresu przedstawień z udziałem różnego typu lalek. Drugą część spotkania, w ramach której uczestnicy pracowali m.in. nad emisją głosu i plastyką ruchu scenicznego,  poprowadził pan Paweł Grabka.

Warsztaty okazały się cennym uzupełnieniem prowadzonej przez SP 21 wszechstronnej edukacji kulturalnej, obejmującej m.in. wyjazdy do teatrów w Krakowie i Tarnowie, wyjścia na pokazywane w Nowym Sączu spektakle oraz przygotowywanie własnych przedstawień scenicznych.

AK