Pasowanie na czytelnika klas I

21 listopada 2018 roku uczniowie klas Ia, Ib, Ic naszej szkoły zostali uroczyście przyjęci w poczet czytelników Biblioteki Szkolnej. Podczas uroczystości poprowadzonej przez panią Annę Kmiecik i uczniów klasy 7b, pierwszoklasiści zapoznali się z „prośbami książki”, zasadami zachowania w bibliotece oraz tym jak wypożyczać książki. Pierwszaki chętnie zapamiętywały te zasady i odpowiadały na pytania. Po przysiędze pasowania na czytelnika każda osoba z klasy 1 dostała zakładkę do książki, a na ręce wychowawców zostały złożone dyplomy pasowania oraz „prośby książki”. Dzieci, które zostały włączone do grona czytelników biblioteki wysłuchały czytanki o żółwiku Franklinie i jego przygodach w bibliotece, a następnie zwiedziły wystawkę książek dla najmłodszych przygotowaną przez pana Sławomira Małka. Wypożyczyły też swoje pierwsze książki.


Mamy nadzieję, że od tej pory każdy pierwszak będzie często odwiedzał bibliotekę i rozbudzi w sobie potrzebę czytania oraz poznawania nowych bohaterów książkowych.