MIKOŁAJKOWE PIECZENIE PIERNICZKÓW w świetlicy szkolnej

Święta tuż, tuż……, a w naszej świetlicy piernikowe szaleństwo.

Grudzień to okres przedświąteczny, który nierozerwalnie łączy się z pieczeniem pierników i ich zapachem. Dzieci ze świetlicy postanowiły trochę tego magicznego, świątecznego zapachu wnieść do szkoły.

W dniu 6 grudnia 2018 roku miało miejsce w naszej szkolnej świetlicy wielkie pieczenie świątecznych pierniczków.

W miłej (i nieco gwarnej) atmosferze uczniowie pod kierunkiem nauczycieli: Pani Renaty Kliś i Pani Haliny Wechmann podzielili się na grupy, które były odpowiedzialne za poszczególne zadania – wałkowanie ciasta, wycinanie pierników z foremek i pieczenie ich w szkolnej kuchni. Następnie wszyscy zebrali się do dekorowania wcześniej upieczonych pierników. Efekty owej pracy mogli zobaczyć i posmakować tez uczniowie z innych klas.

R.K