Nasza szkoła świętowała DZIEŃ DLA NIEPODLEGŁEJ

Do 100.rocznicy Odzyskania Niepodległości przygotowywaliśmy się długo. Już w ubiegłym roku szkolnym przystąpiliśmy do Turnieju Szkół. Braliśmy udział w licznych konkursach wiedzy, plastycznych  i recytatorskich. O sukcesach uczniów  informowaliśmy na bieżąco. Nasza szkoła  w ramach turnieju  zorganizowała w czerwcu 2018 roku bieg patrolowy .

Bezpośrednio przed listopadowym świętem w każdej sali lekcyjnej uczniowie przygotowali okolicznościowe  gazetki. Na holu szkoły zaprezentowano wystawę przygotowaną Przez Instytut Pamięci Narodowej.

Nasz szkoła włączyła się też w akcję organizowaną przez Minister Edukacji Narodowej  z Radą Dzieci i Młodzieży pt. „DZIEŃ DLA NIEPODLEGŁEJ”.

9 listopada 2018 roku punktualnie o godzinie 11.11 uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami odśpiewali wspólnie hymn narodowy. Razem ze szkołami w całej Polsce pobijaliśmy „Rekord dla Niepodległej”. Po odśpiewaniu hymnu narodowego obyła się uroczysta akademia.

Główne uroczystości w naszej szkole miały miejsce 9 listopada 2018 roku o godzinie 16.00.