Spotkanie uczniów klas 0-III z przedstawicielami Policji

W naszej szkole kładziemy duży nacisk na bezpieczeństwo oraz edukację z nim związaną , dlatego 17. oraz 26. października uczniowie klas 0-III uczestniczyli w spotkaniach z przedstawicielami Policji.

Poruszane tematy dotyczyły bezpieczeństwa dzieci na drodze, a także w domu, w centrach handlowych i podczas zabaw na świeżym powietrzu. Policjanci przypomnieli zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, zachęcali do wyposażenia ubiorów i plecaków w elementy odblaskowe, przestrzegali najmłodszych przed nadmiernym zaufaniem wobec nieznanych osób, a także uczyli, jak należy się zachować, gdy ktoś obcy zaprasza dziecko do samochodu lub proponuje słodycze. Dzieci dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami oraz zadawały dużo pytań.

Spotkania uważamy za bardzo ciekawe, a przede wszystkim wyjątkowo pouczające  i ważne w codziennym życiu – DZIĘKUJEMY!