Z niedowierzaniem i bólem przyjęliśmy wiadomość o śmierci
Małgorzaty Filip

naszej serdecznej Koleżanki, wspaniałej Nauczycielki i Wychowawczyni.

Pozostanie na zawsze w pamięci przyjaciół, wdzięcznych uczniów, rodziców i nauczycieli.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się 4 lutego 2020 roku o godz. 14.00,

różaniec 13.30 w kościele parafialnym w Świniarsku

Pogrążeni w głębokim smutku –
dyrekcja, nauczyciele, pracownicy obsługi i administracji, rodzice, uczniowie
Szkoły Podstawowej nr 21 z Oddziałami Integracyjnymi im. Świętego Jana Pawła II

A przecież nie cały umieram, to co we mnie niezniszczalne trwa!”

Jan Paweł II

2 lutego 2020 r. odeszła od nas, cicho, mimo cierpienia, w 51 roku życia wieloletnia nauczycielka historii i wychowawczyni.

Małgosiu,

w naszej pamięci pozostaniesz jako osoba zaangażowana w wychowanie młodego pokolenia według dewizy Bóg-Honor-Ojczyzna.

Przegrałaś walkę ze śmiertelną chorobą. Pozostawiłaś w głębokim smutku nas i uczniów, którym służyłaś całe życie, poświęcając im każdą wolną chwilę.

Należałaś do grona ludzi ciepłych i otwartych, Byłaś osobą skromną, pełną taktu i wewnętrznego ciepła, szczerze oddaną drugiemu człowiekowi. Trudno dobrać słowa, by oddać Twoją prostolinijność i przychylność.

Wydobywałaś z innych to co dobre, służyłaś radą, potrafiłaś stanąć po stronie prawdy i łagodzić niesnaski.

Angażowałaś się w problemy swoich wychowanków z matczyną troską, wspomagałaś rodziców, zabiegając o sprawy drobne i ważne.

Potrafiłaś wesprzeć dobrym słowem, wysłuchać, być przy drugim człowieku w smutku i radości. Nawet wtedy, kiedy borykałaś się ze swoją osobistą tragedią.

Odeszłaś pogodzona z Bogiem, podkreślałaś z Bogiem nie będę walczyła, choć miałaś swoje marzenia i plany, które śmierć przekreśliła.

Do zobaczenia w niebie, w które mocno wierzyłaś.