Nasze dziewczęta (rocznik 2007 i 2008) najlepszymi koszykarkami w mieście!

Dnia 09.01.2020 w hali sportowej MOSiR-u odbyły się międzyszkolne zawody w koszykówce dziewcząt w ramach Igrzysk Dzieci. W turnieju udział wzięły 4 drużyny. Zawody rozegrano systemem „każdy z każdym”, a czas trwania poszczególnych  meczy to 4 x 4 minuty.

Zdecydowanie najlepszymi drużynami w zawodach okazały się dziewczęta z SP21 i SP15, które trenują na co dzień koszykówkę w klubie UKS Żak. Dlatego też obydwa zespoły w bezpośrednim spotkaniu między sobą rozstrzygnęły o kolejności na dwóch pierwszych stopniach podium. Nasze dziewczęta pewnie pokonały koleżanki klubowe z „piętnastki” i odnosząc komplet zwycięstw w turnieju zdobyły 1 MIEJSCE i tytułu mistrzyń Nowego Sącza!!! Cała drużyna SP21 pokazała się z bardzo dobrej strony, wszystkie zawodniczki miały udział w zdobyciu mistrzostwa i udowodniły że bardzo dobrze sobie radzą na parkiecie z piłką do koszykówki. Najmocniejszą stroną okazała się gra w obronie, dziewczęta w 3 meczach straciły tylko 8 punktów! Najlepiej punktującą koszykarką naszej drużyny została Nadia Klimek z dorobkiem aż 22 punktów. Opiekunem drużyny był Piotr Załubski.