„Daj się zobaczyć” – film promujący odblaski

Uczniowie klas starszych z pomocą pań Eweliny Homoncik i Anny Kmiecik stworzyli filmik promujący noszenie odblasków na akcję „Odblaskowa Szkoła 2019”. Aktorami zostały dzieci z klasy 1a i 8b. Filmik ma na celu pokazać, że w ciemności ciężko cokolwiek zobaczyć do ostatniego momentu – należy dać się zobaczyć, wtedy życie staje się bezpieczniejsze i weselsze. Zapraszamy do obejrzenia!

Zebranie Integracyjne Samorządu Uczniowskiego

5 listopada 2019 w czytelni odbyło się integracyjne spotkanie nowego składu samorządu szkolnego. Przewodniczący, zastępcy, trójki klasowe i opiekunowie spotkali się, by lepiej się poznać i zintegrować przy planszówkach. Nie zabrakło również poczęstunku dla wzmocnienia sił, aby móc wziąć się do pracy nad planem działania na obecny rok szkolny. Uczniowie zebrali wiele interesujących propozycji, które zostaną w niedługim czasie rozpatrzone. Segregowaliśmy też nakrętki ze zbiórki.

„Z pasją o niepełnosprawności”

16 października 2019 roku odbyła się czwarta edycja konferencji „Nauczyciel z pasją”, pt. „Z pasją o niepełnosprawności”. Tym razem w bibliotece pedagogicznej efekty swojej pracy prezentowali nauczyciele pracujący z dziećmi i młodzieżą z różnymi rodzajami niepełnosprawności. Z naszej szkoły prezentację  „Idea klas integracyjnych” prowadziły Lipińska Patrycja oraz Opałek Anna.

W konferencji uczestniczyło około 80 nauczycieli oraz ponad 30 uczniów, którzy prezentowali swoje talenty wokalno-taneczne.