Boże Narodzenie

Jest taki dzień, bardzo ciepły, choć grudniowy,
Dzień, zwykły dzień, w którym gasną wszelkie spory.
Jest taki dzień, w którym radość wita wszystkich,
Dzień, który już każdy z nas zna od kołyski.”

S. Krajewski

Dnia 21 grudnia 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 21 już od godzin porannych panowała niezwykła atmosfera. Pięknie udekorowane sale lekcyjne, mieniące się różnobarwnymi światłami choinki, odświętne stroje uczniów oraz płynące korytarzami dźwięki kolęd i zapachy pierniczków świadczyły o tym, iż zbliża się najpiękniejszy czas w roku – okres Bożego Narodzenia.

Zgodnie z wieloletnią tradycją, w przeddzień tego wyjątkowego czasu społeczność szkoły została zaproszona na Koncert Bożonarodzeniowy, tym razem w wykonaniu klas: 3c, 4c i 5a. Do występu uczniowie przygotowywali się przez wiele dni pod kierunkiem pań wychowawczyń: Jolanty Wieczorek, Eweliny Święs i Magdaleny Mirek, a nad całością czuwała pani Danuta Dąbrowska. Wzruszający, wprowadzający w atmosferę świąt montaż słowno – muzyczny został zaprezentowany na tle dekoracji wykonanych przez panie: Danutę Mężyk – Stępień oraz Beatę Przychocką. W czasie koncertu wielu słuchaczy spontanicznie włączyło się w śpiew znanych od pokoleń kolęd i pastorałek, bez których nie można wyobrazić sobie Świąt Narodzenia Pańskiego.