Klasy drugie z wizytą w Straży Pożarnej

Dnia 27 listopada uczniowie klas II A, II B i II C wzięli udział w zajęciach edukacyjnych w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu.
Spotkanie odbyło się w ramach projektu edukacyjnego “Bezpieczny Dom” oraz ogólnopolskiej akcji “Ognik”.
W czasie zajęć dzieci obejrzały prezentację multimedialną dotyczącą pracy strażaków, poznały najczęstsze przyczyny pożarów w domu, dowiedziały się jak należy się zachować w miejscu zadymionym, a także nauczyły się jak należy powiadamiać odpowiednie służby w przypadku wybuchu pożaru.
Po sporej dawce wiadomości, uczniowie udali się do garaży, gdzie mogli obejrzeć wozy strażackie i ich wyposażenie. Na zakończenie spotkania każdy uczestnik otrzymał certyfikat “Dzielny Mały Strażak“.