Wiwat 3 Maj!

Maj jest szczególnym miesiącem w historii Polski. W jego pierwszych trzech dniach obchodzone są w naszym kraju aż trzy święta:

• 1 Maja – Międzynarodowe Święto Pracy
  • 2 Maja – Święto Flagi
  • 3 Maja – Święto Konstytucji 3 Maja

8 maja 2023 roku w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3 w Nowym Sączu odbyła się uroczysta akademia.

Święto to szczególnie akcentowane jest w naszej szkole, o czym świadczył galowy strój uczniów, tematyczna dekoracja oraz to, że akademia odbyła się aż w trzech turach.

Dzieci z klasy 1d i 4d pod czujnym okiem Pań – Elżbiety Szczeciny, Jolanty Wieczorek i Danuty Dąbrowskiej, przygotowały montaż słowno – muzyczny oraz krótką inscenizację przywołującą wydarzenia poprzedzające a także sam moment uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Amelka i Zosia przeprowadziły okolicznościowy wywiad „Z czym kojarzy się mieszkańcom Nowego Sącza miesiąc maj?”.

Występ wzbogaciły piosenki oraz taniec baletowy, natomiast akcentem finałowym była piosenka „Smutno mi Boże” z repertuaru Sanah.

Przedstawienie zostało nagrodzone gromkimi brawami.

– Zofia Grekowicz

Klasa 4d