„ Małopolska w zdrowej atmosferze” – podsumowanie akcji edukacyjnej

Na początku września nasza szkoła otrzymała od Marszałka Województwa Małopolskiego oczyszczacz powietrza, w ramach akcji „Małopolska w zdrowej atmosferze”. Oczyszczacz powietrza został przekazany do oddziału zerowego.

10 października 2018 r. odbyła się uroczystość podsumowująca tą akcję. Wzięli  w niej udział uczniowie oddziałów  przedszkolnych, klas pierwszych, klasy 6c  wraz z nauczycielami oraz  rodzice uczniów .

Podsumowanie rozpoczęła pani dyrektor Beata Mac, która przywitała zebranych i odczytała „List od Marszałka Województwa Małopolskiego” skierowany do Rodziców i Nauczycieli. Następnie zebrani obejrzeli  dramę pt.:„Smog”, przygotowaną przez uczniów klasy 5b pod kierunkiem pani  Danuty Dąbrowskiej i pani  Marioli Mozdyniewicz.

Kolejnym punktem uroczystości była prezentacja multimedialna pt.: ”Czyste powietrze wokół nas”. Skutki  zanieczyszczenia powietrza, a szczególnie  wpływ smogu na nasze zdrowie przedstawili uczniowie klasy 5b i 6a przygotowani przez panią Ewę Trojanowicz. Podczas prezentacji dzieci odpowiadały  na pytania, rozwiązywały zagadki, recytowały wiersz, którego uczyły się podczas zajęć. Uczniowie wykazali się wiedzą o czystym powietrzu i o tym jak należy go chronić przed zanieczyszczeniami.

W sali teatralnej w której odbyła się uroczystość, przygotowano też wystawę prac ekologicznych pod kierunkiem pani Beaty Przychockiej.

ET