Wyniki Wypożyczeń Książek z Biblioteki Szkolnej

Zakończenie roku szkolnego to doskonały moment na podsumowanie osiągnięć naszych uczniów w różnych dziedzinach. Jednym z najważniejszych aspektów rozwoju młodego człowieka jest jego kontakt z literaturą. Z przyjemnością nagradzamy wyniki wypożyczeń książek z biblioteki szkolnej oraz wyróżniamy najlepiej czytające klasy i najaktywniejszych czytelników w roku szkolnym 2023/2024.

W klasach 1-3 książki cieszyły się ogromną popularnością. Młodsze dzieci, które dopiero zaczynają swoją przygodę z czytaniem, z entuzjazmem sięgały po bajki, opowiadania i książki przygodowe. Klasy, które wyróżniły się największą liczbą wypożyczeń: 1A, 1B, 1C. Najaktywniejszymi czytelnikami w tej grupie wiekowej okazali się Wśród najaktywniejszych czytelników tej grupy wiekowej znaleźli się Joanna Obrzut (3B), Stanisław Janczyk (1b) oraz Oliwier Świostek (1E).

Starsze klasy również nie zawiodły, wykazując się dużą aktywnością czytelniczą. Uczniowie klas 4-8 chętnie sięgali po literaturę młodzieżową, powieści fantasy, książki przygodowe oraz literaturę faktu. Najwięcej wypożyczeń odnotowano w klasie 4e. Wśród najaktywniejszych czytelników tej grupy wiekowej znaleźli się Julia Podgórni (4e), Szymon Kluska (5e), Jacek Brachman (6a) oraz Amelia Porczyk (7c).

Biblioteka szkolna odgrywa kluczową rolę w rozwijaniu zainteresowań czytelniczych naszych uczniów. Cieszymy się, że tak wielu z nich regularnie odwiedza naszą bibliotekę i sięga po książki. Mamy nadzieję, że pasja do czytania będzie towarzyszyć im przez całe życie.

Gratulujemy wszystkim wyróżnionym klasom oraz indywidualnym czytelnikom. Życzymy Wam dalszych sukcesów i wielu wspaniałych przygód literackich w nadchodzącym roku szkolnym!

Dziękujemy również nauczycielom i rodzicom za wspieranie naszych uczniów w ich czytelniczych podróżach. Bez Waszego zaangażowania nie osiągnęlibyśmy takich wyników. Do zobaczenia w bibliotece w przyszłym roku szkolnym!