Wycieczka do Zamku w Nowym Wiśniczu

W dniu 21 maja 2024r. uczniowie z klasy 1B oraz 1C mieli okazję zwiedzić Zamek w Nowym Wiśniczu – jedno z najbardziej malowniczych i historycznie bogatych miejsc w Małopolsce. Zamek w Nowym Wiśniczu, wzniesiony w XIV wieku przez ród Kmitów, przeszedł znaczącą przebudowę w XVII wieku pod kierownictwem Stanisława Lubomirskiego. Budowla łączy elementy gotyku, renesansu i baroku, co czyni ją wyjątkowym zabytkiem architektonicznym. Podczas wycieczki uczniowie uczestniczyli w warsztatach alchemicznych, podczas których samodzielnie wykonali perfumy. W czasie pobytu na Zamku szukali również zaginionego skarbu Barbary. Podczas tego zadania uczestnicy wycieczki poznali bliżej zamek, legendy wiśnickie oraz słowiańskie baśnie. Ponadto ćwiczyli spostrzegawczość, umiejętność logicznego myślenia i pracę w grupie. W nagrodę za odnalezienie skarbu otrzymali amulet, który chroni przed złymi mocami i przynosi szczęście.

Wycieczka była nie tylko lekcją historii, ale także świetną okazją do integracji i wspólnej zabawy. Uczniowie wrócili pełni wrażeń i nowej wiedzy o historii regionu oraz jego zabytkach.