Uczennica Szkoły Podstawowej nr 21 im. św. Jana Pawła II z oddziałami integracyjnymi z sukcesem na Mistrzostwach Polski w Cheerleadingu Sportowym 2024!

Uczennica klasy 4C ze Szkoły Podstawowej nr 21 w Nowym Sączu – Oliwka Ogrodnik, reprezentująca drużynę “Global Cheer”, odniosła wyjątkowy sukces podczas Mistrzostw Polski w Cheerleadingu Sportowym. Zawody odbyły się w dniach 12-14 kwietnia 2024 roku w Grodzisku Mazowieckim. W konkurencji Junior L4 dziewczynki zajęły zaszczytne 6. miejsce w finale, czyniąc swój zespół i naszą szkołę dumnie reprezentowanymi uczestniczkami na ogólnopolskiej scenie cheerleaderek.

Cheerleading sportowy to nie tylko wymagająca dyscyplina, ale także pełna energii i uśmiechu aktywność fizyczna. To kombinacja gimnastyki, akrobatyki i tańca, która wymaga zarówno siły fizycznej, jak i wytrwałości oraz perfekcyjnej synchronizacji w wykonaniu układów taneczno-akrobatycznych.

Sukces naszej młodej cheerleaderki i jej drużyny świadczy nie tylko o ich talentach i zaangażowaniu, ale również o wsparciu, jakie otrzymują ze strony szkoły. Szkoła Podstawowa nr 21 wspiera rozwój swoich uczniów nie tylko w dziedzinie edukacji, ale również w pasjach sportowych, co stanowi istotny element kształtowania zdolności i charakteru młodych ludzi.

Gratulujemy Oliwce oraz całej drużynie “Global Cheer” osiągnięcia tego wspaniałego rezultatu i życzymy dalszych sukcesów na międzynarodowych arenach sportowych!