Międzyszkolny Konkurs Klas 1-3

II Edycja Międzyszkolnego Turnieju Szachowego „Szachowa szósteczka” dostarczyła wiele emocji. Mali adepci sztuki szachowej z klas I-III rywalizowali o miano Mistrza Szachownicy. Atmosfera była nasycona zarówno radością z uczestnictwa, jak i skupieniem oraz zdrową rywalizacją.

Turniej odbył się 19 marca w Szkole Podstawowej nr 6 w Nowym Sączu, noszącej imię ks. Jerzego Popiełuszki. Inicjatorką i organizatorką zawodów szachowych była nauczycielka Urszula Antkiewicz. Podobnie jak w poprzednim roku, sala zmagań młodych szachistów była wypełniona po brzegi. W trakcie rywalizacji obecni byli dyrektor szkoły Halina Stanek, wicedyrektor Dorota Bębenek, nauczyciele oraz rodzice, a także wiceprezydent miasta. Turniej był skierowany do uczniów wczesnoszkolnych z Nowego Sącza, dając młodym szachistom możliwość udziału w profesjonalnych zawodach dostosowanych do ich wieku, co pozwoliło im zdobyć cenne doświadczenie turniejowe. W tegorocznej edycji wzięło udział 50 uczniów z 12 szkół podstawowych Nowego Sącza. Podczas gry panowało wiele emocji, a w przerwach można było zrelaksować się grając na przykład w tenisa stołowego. Najlepsi otrzymali pamiątkowe puchary, a wszyscy uczestnicy zostali uhonorowani dyplomami i medalami za udział. Dodatkowo, najmłodszy szachista otrzymał specjalny puchar.

Naszą szkołę reprezentowali Filip Rosiek z 1d, Miksa Nataniel i Wilczyński Wojciech z 1c. Największy sukces odniósł Nataniel, który wygrał aż 4 na 7 razy i jako najmłodszy uczestnik konkursu z tak świetnym wynikiem otrzymał puchar. Wszystkim gratulujemy!!!