4 STARTY – 3 x ZŁOTO !!! w sztafetowych biegach przełajowych

  Pod koniec września na międzyszkolnym stadionie MOS-u przy ul. Lenartowicza w Nowym Sączu odbyły się sztafetowe biegi przełajowe dziewcząt i chłopców. 19 września startowały 7-8 klasy (Igrzyska Młodzieży Szkolnej), a 21 września 4-6 klasy (Igrzyska Dzieci). Starsza grupa naszych lekkoatletów spisała się fantastycznie. Chłopcy w składzie których startował m.in. Krzysztof  Ociepka  (indywidualny wicemistrz Polski w przełajach) zajęli 1 MIEJSCE, meldując się na mecie z dużą przewagą nad pozostałymi drużynami. Dziewczęta natomiast od 3 zmiany, kiedy to Olimpia Klimek wyprowadziła sztafetę na prowadzenie, nie pozwoliły się dogonić aż do mety na którą wbiegła jako pierwsza Zofia Kamińska, a więc także wywalczyły 1 MIEJSCE. Obydwie młodsze ekipy sztafetowe z 4-6 klas również pokazały się z bardzo dobrej strony. Chłopcy już od startu biegli w czołówce, ale dopiero po 4 zmianie pałeczkę sztafetową jako pierwszy przekazał Jakub Basta. Dwaj nasi kolejni zawodnicy utrzymywali bezpieczną przewagę i już nie pozwolili odebrać sobie zwycięstwa, dzięki czemu drużyna zajęła 1 MIEJSCE. Dziewczęta miały utrudnione zadanie ponieważ nie mogły wystąpić w najsilniejszym zestawieniu, a tym samym pokazać faktycznej siły w sztafecie. Z różnych względów zabrakło aż 3 osób z podstawowego składu. Jednak te które pobiegły dały z siebie 100%. Po starcie byliśmy dopiero na 6 miejscu, ale po 2 zmianie już w najlepszej „czwórce”. Przez chwilę na kolejnej zmianie udało się awansować na 3 pozycję, którą jednak szybko straciliśmy. Dwie pierwsze sztafety SP18 i SP3 uzyskały ogromną przewagę, a nasze dziewczęta próbowały jeszcze walczyć o podium z SP6. Ta sztuka się nam nie udała i ostatecznie skończyło się na dobrym 4 MIEJSCU, z którego należy się cieszyć biorąc pod uwagę ogromną ambicję naszych startujących zawodniczek. Tym samym 3 sztafety z 4 startujących zdobyły medale i to złote! Dzięki temu mistrzynie i mistrzowie Nowego Sącza będą reprezentowali nasze miasto na zawodach wojewódzkich w Nowym Targu. Brawo!         

  Chłopcy z 4-6 klas pod opieką Henryka Potońca wystąpili w następującym składzie:

Kadłubowski Szymon, Brzeski Robert, Kamiński Nikodem, Basta Jakub, Kadłubowski Adam, Janisz Mateusz, Legutko Wojciech – (R).

    Chłopcy z 7-8 klas pod opieką Macieja Jawora wystąpili w następującym składzie:

Brzeski Aleksander, Olchawa Maciej, Hebda Dorian, Nowak Oliwier, Janik Dawid, Ociepka Krzysztof, Pociecha Oliwier – (R).

Dziewczęta z 4-6 klas pod opieką Piotra Załubskiego wystąpiły w następującym składzie:

Brzeska Alicja, Kęska Zuzanna, Kret Aleksandra, Łomako Julia, Laszewicz Milena, Woźniak Kaja, Tkaczyk Helena – (R), Figuła Nikola – (R).

Dziewczęta z 7-8 klas pod opieką Dariusza Peciaka wystąpiły w następującym składzie:

Basta Zuzanna, Jarząb Julia, Klimek Olimpia, Przychocka Nicola, Talar Roksana, Kamińska Zofia, Kuźma Katarzyna – (R).