„Srebrna kula” i 2 miejsce w WOJEWÓDZTWIE dla Katarzyny Kuźmy w Lidze LA

Dnia 19.10.2023r. w Tarnowie odbył się WOJEWÓDZKI finał Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Indywidualnej Lidze LA w kategorii dziewcząt i chłopców 7-8 klas. Rywalizowano na stadionie lekkoatletycznym Tarnowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. W zawodach startowali medaliści swoich powiatów w poszczególnych konkurencjach biegowych oraz technicznych. W drużynie reprezentującej Nowy Sącz znalazły się 3 zawodniczki z SP21: Maja Nycek w skoku w dal, Zofia Kamińska w biegu na 300m., oraz Katarzyna Kuźma w pchnięciu kulą. W skoku w dal poziom był bardzo wysoki. Aby liczyć się w walce o czołowe miejsca trzeba było skoczyć powyżej 4m. Maja była bardzo blisko przekroczenia tej granicy, ale ostatecznie z wynikiem 3,96m. zajęła 13 MIEJSCE na 20 zawodniczek. Bardzo dobrze zaprezentowała się Zosia, która w biegu na 300m. w gronie 26 dziewcząt z wynikiem 47,82s. zajęła świetne 4 MIEJSCE w Małopolsce! Do medalu zabrakło niewiele bo zaledwie 0,8s. Ogromną ale bardzo miłą i jak najbardziej zasłużoną niespodziankę sprawiła Katarzyna Kuźma, która w pchnięciu kulą wywalczyła srebro i zajęła 2 MIEJSCEWOJEWÓDZTWIE!!! Nasza lekkoatletka uzyskała wynik 8.37m. i tylko 15cm. zabrakło do zwycięstwa! Ten fantastyczny rezultat (który stał się aktualnym rekordem życiowym!) jest lepszy o 2cm od wyniku z mistrzostw Nowego Sącza. Gratulacje i wielkie brawa dla wszystkich naszych reprezentantek, które rywalizowały z najlepszymi lekkoatletkami w Małopolsce. Opiekunem zawodniczek z SP21 był Dariusz Peciak.