Jesienne smaki i kolory – robimy sałatki z owoców i warzyw

Jesień to pora roku obfitująca w bogactwo warzyw i owoców. Korzystając z okazji, na zajęciach w świetlicy szkolnej rozmawialiśmy więc o warzywach i owocach, a także o odpowiednim odżywianiu, które jest tak ważne dla naszego zdrowia.

Dzieci wcieliły się w rolę warzyw inscenizując wiersz J.Brzechwy ,,Na straganie’’.

Rozwiązywały zagadki o warzywach i owocach, a następnie rozpoznawały smaki już dla siebie znane, ale również – te całkiem dla nich nowe.

Świetliczaki odkrywały moc witamin, które kryją się w różnych warzywach i owocach, a także wesoło bawiły się  przy piosence ,,Jarzynowa gimnastyka’’.  Podczas zajęć dzieci przygotowały też pyszne, jesienne sałatki z warzyw oraz owoców.

Sałatki wyszły wspaniale i były przepyszne. Efektem końcowym zajęć w świetlicy była sałatkowa uczta. Nikogo nie trzeba było namawiać do degustacji warzywno-owocowych sałatek, gdyż własnoręcznie wykonane przysmaki smakują przecież najlepiej. Było bardzo smacznie i zdrowo ! Po takich zajęciach dzieciaki na pewno zapamiętają, że to co zdrowe może być również bardzo smaczne !