Dzień Chleba w świetlicy szkolnej

Światowy Dzień Chleba obchodzony jest 16 października. Z chlebem dzieci mają styczność na co dzień – więc świetliczaki podczas zajęć dowiedziały się, jak ważną rolę pełni chleb w naszym życiu. Słuchając opowiadania i układając historyjkę obrazkową ,,Od ziarenka do bochenka’’ zaznajomiły się z całym procesem powstawania chleba. Uświadomiły sobie, że chleb jest produktem ciężkiej pracy wielu ludzi i należy go szanować. Podczas zajęć uczniowie poznali przysłowia i nasze tradycje związane z chlebem. Wykonali też z masy solnej własne ,,wypieki’’, które następnie pomalowali farbami.

Mieli również okazję degustować różne rodzaje pieczywa, a także dowiedzieli się, jak ważne dla zdrowia jest codzienne spożywanie produktów zbożowych. Dzieciaki z wielkim apetytem zajadały się chlebkiem. Na pyszny chlebek skusiły się nawet niejadki. Tylko czemu ten sam chlebek nie zawsze smakuje tak samo ?????