Dzień Głośnego Czytania 

 

Dzień Głośnego Czytania to jedno z tych wydarzeń w kalendarzu świąt nietypowych, które są zarówno przyjemne jak i pożyteczne. Celem święta jest propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych. W dniu 2 października podczas zajęć świetlicowych dzieci opowiadały o swoich ulubionych książkach, rozmawialiśmy też o korzyściach płynących z czytania książek. Świetlica szkolna włączyła się w tą akcję i wspólnie z biblioteką szkolną zorganizowała w tym dniu zajęcia czytelnicze dla dzieci.

W rolę czytających wcielili się pani bibliotekarka, wychowawcy świetlicy, uczennice starszych klas oraz wychowankowie świetlicy. Oprócz czytania w bibliotece odbyła się prezentacja literatury dziecięcej. Świetliczaki zapoznały się z proponowaną przez bibliotekę szkolną ofertą z zakresu literatury dziecięcej, a także wypożyczyły wybrane przez siebie książki. W świetlicy urządziliśmy również świetlicową biblioteczkę, gdzie dzieci będą mogły rozwijać swoje czytelnicze zainteresowania.

Głośne czytanie, co jest motywem przewodnim święta, jest z kolei dobrą okazją do budowania więzi i wspólnego spędzania czasu z najbliższymi. Święto to więc warto obchodzić każdego dnia. Zachęcamy więc wszystkich rodziców, aby codziennie przeznaczyli choćby chwilkę na głośne, wspólne czytanie książek.