25 lat ze Świętym Janem Pawłem II

Święty Jan Paweł II powiedział:  Wyrusz w drogę. Nie zadowalaj się dyskutowaniem; nie czekaj, aby zrobić coś dobrego, na okazje, które może nigdy się nie pojawią. Już nadszedł czas działania! (…). Wy, młodzi, jesteście powołani do głoszenia orędzia Ewangelii świadectwem życia.

Od 25 lat jesteśmy w drodze z naszym Patronem. 16 czerwca 2023 roku obchodziliśmy jubileusz ćwierćwiecza istnienia szkoły. Obchody rozpoczęły się okolicznościową Mszą św. w kościele pw. MBN. Następnie uroczystym koncertem, w którym wystąpili uczniowie i absolwenci, uczciliśmy ważny jubileusz. Wśród zaproszonych gości znaleźli się włodarze naszego miasta, księża prałaci i proboszczowie zaprzyjaźnionych ze szkołą parafii, dyrektorzy szkół oraz instytucji i zakładów współpracujących ze szkołą, sponsorzy, rodzice uczniów i absolwentów. Doniosłym momentem  było wręczenie przez panią dyrektor Beatę Mac Medalu Szkoły zasłużonym osobistościom, które od lat bezinteresownie wspierają szkołę i współtworzą jej kształt. Pani wiceprezydent Magdalena Majka w swoim przemówieniu przekazała wszystkim miłą wiadomość o tym, że pan prezydent Ludomir Handzel odznaczył panią dyrektor Beatę Mac Denarem św. Małgorzaty. Muzyka, śpiew, taniec, recytacje oraz papieski głos dostarczyły wiele wzruszeń i skłoniły do wspomnień, zwłaszcza, gdy na zakończenie koncertu para absolwentów zaśpiewała znane piosenki Krystyny Prońko oraz Zbigniewa Wodeckiego: „Małe tęsknoty”  i „Lubię wracać, tam, gdzie byłem”.